wtorek, 16 kwietnia 2013

Szpital + Więcej o: STRES

Hej,


jutro jadę do szpital na ściąganie szwów, może mi w końcu ściągną... Jutro do szkoły, a potem do Wrocławia. I znowu odczuwam strach :(, w takich chwilach człowiek marzy, żeby już było po wszystkim. Mam już dosyć tych stresów, jutro kartkówka i śpiew na ocenę, zdejmowanie szwów, jutrzejszy dzień będzie straszny.

Stres:

Stres jest stanem bardzo częstym w naszym życiu, doświadczamy go w różnych sytuacjach życiowych. Stanowi reakcję ciała na zagrożenie, wystraszenie itp. Za stres odpowiadahormony           m.in. Kortykotropina  lub inne. Za powstawanie stresu jesteśmy odpowiedzialni przede wszystkim my, tak my, np. przemęczenie, nadmiar pracy, zły tryb życia i negatywne myśli. Wszystkie te czynnyki powodujemy MY. A kiedy  mamy w sobie wewnętrzny spokój, harmonię, równowagę i poczucie bezpieczeństwa, wtedy jest nam łatwiej podejmować właściwe decyzje.

Żegnam Was, pa.


Od dziś na blogu: miniaturowe zdjęcia.


Jutro dużo nauki
 Źródło: P-WJ

1 komentarz:

  1. Nie martw się będzie dobrze :)    http://tyijajestesmyhappy.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Jeżeli przeczytałeś/łaś posta, to skomentuj ! Każdy komentarz sprawia mi przyjemność i jest dla mnie motywacją oraz natchnieniem na napisanie kolejnego posta :). Za Twój komentarz postaram Ci się odwdzięczyć. Dziękuję !